İçimizdeki Ateş 1. bölüm özet. Yener – Tan hukuk bürosuna hoş geldiniz

Hukuk fakültesinden mezun olan 4 genç; staj yapmak için en prestijli ve en yüksek stajyer maaş veren şirketi olan Yener & Tan firmasına pek çokları gibi başvururlar. Hepsinin kendine has özellikleri ve gereklilikleri vardır. Doğan Yener iş başvurularını inceler ve istediklerini görüşmeye çağırır. Yalnız gelmelerini istediği yer harabe bir fabrikadır ve toplantı saati sabah 5tir. Saat gelince kapılar kapanır. 

Doğan bey onlara bir soru sorar. Cevap verenlerin zaman ve yerde buluşacaklarını söyler. Dikkat edip duvardaki saatteki ayrıntıyı görün 5 kişi şirkete görüşmeye gelir. Onların içinden de birini sayısı az olmasına rağmen ikramlığı diğerlerine sormadan yediği için eler. Kalan 4 kişiyi stajyer olarak işe alıp birer maaş avans bile verir. 1 Ay sonra içlerinden ikisini eleyeceğini de belirtir.

Doğan Yener ve Tülin Tan eskiden evliymiş. Kızlarını bir kaza kurşunuyla kaybetmişler. Boşanmışlar ama arkadaşlıkları da ortaklıkları da devam etmektedir. Doğan yeni bir dava alır. Hale’nin üvey babasını da ilgilendiren bir davadır. 

Hale görünüşte zengin üvey babası Tahsin ve annesiyle yaşayan bir eli yağda bir eli balda bir kızdır. Bahar ise annesi ölmüş; onları bırakıp giden bir baba ve kız kardeşe sahiptir. Kardeşinin ve evin sorumluluğunu taşımaktadır. Mert de Bahar gibi evi sorumluluğu ile erken büyümüş bir gençtir. Doğurduğu kızını onlara bırakıp gitmiş bir ablası; sorumsuz başını sürekli derde sokan bir abisi ve ev hanımı annesiyle yaşamaktadır. Ege ise orta halli bir ailenin tek çocuğudur. Uyanık akıllı ve pratiktir.

Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan İçimizdeki Ateş dizisinin ilk bölümünde işe alınanları kutlamak için şirketin partisinden çıkarlarken Mert’i abisi arayıp başının dertte olduğunu söyler. Gençler onu yalnız bırakmayıp Mert’le gider. Abinin alacaklılarıyla yaptığı bir kavganın ortasına düşerler. Ege ve Mert kavga etmeye çalışır ama adam onlara bıçak çeker. Mert boğuşurken adamı bıçaklamış olur. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir