Ah Nerede 1. bölüm özet. Zehra; Ferit’ten intikam almak için oyuna başlıyor

Star Tv ekranlarında yayınlanan Ah Nerede Vah Nerede dizisinde Bursa da yaşayan ve ileri gelen ailelerden biri olan Şerbetçioğullarının 3 oğlu vardır. Anne Seniha ve baba Hakim bey İstanbul’da okuyan oğullarıyla gurur duymaktadır. Gelin görün ki gerçekler anne babanın sandığı gibi değildir. 

Avukat olacağını sandıkları oğulları Murat; bahis bağımlısıdır ve kupon tutturarak hayatının kontrolünü alacak parayı kazanacağını düşünmektedir. Mühendis olacağını sandıkları Ömer barlarda çalan yapacağı parça ile zengin ve ünlü olmayı planlamaktadır. Doktor olacağını sandıkları Ferit; ailesinin parası ve doğuştan var olan şeytan tüyü ile iflah olmaz bir çapkın olmuştur. Sevgililerinden Sera ve Nihal üstelik ev arkadaşıdır. Burçak ise şarkıcılık yapmaktadır. 

Ferit bir kızla yetinmeyip 3 kızı birden sevmiş hepsini aynı anda idare edip heyecanını diri tutmaktadır. Ayrıca internetten Huriye adında bir kızla yazışmaktadır. Ferit’in kendi resmi vardır ama lakabı ‘Elektrik Adam’dır. Yazıştığı kişinin adı gerçekten Huriye’dir ama profilde Zehra’nın resmi vardır. Huriye Perihan’ın İzmir’de yaşayan yiğenidir ancak orada erkeklerle başını derde soktuğu için İstanbul’da onlarla yaşamaya sürülmüştür. 

Zehra tıbbı bırakmak zorunda kalmıştır. Babaları onları terk etmiş; annesi Perihan, abisi Ali ve yiğeniyle yaşayan cafede garsonluk yapan bir kızdır. Okula gitmesine sert mizaçlı abisi engeldir. Eski okulundaki Bahar şenliklerine catring için gittiğinde okulla ilgili af çıkacağını öğrenir. Çimenlerde uyuyakalan Zehra’yı gören Ferit onunla yazıştığını sandığı için kızı öper. Zehra ortalığı ayağa kaldırır. 

Ferit Sera’ya gider. Nihal eve erken gelince ve Burçak da o sırada Ferit’in telefonuna yüklediği uygulamadan eve baskın verir. Ferit hemen evden çıkar ve üst kattaki evin açık kapısından girer. Orada Huriye vardır ve onun kendisi için gelen Elektrik adam olduğunu zanneder. Ali abiler eve gelince Ferit saklanır ama yakalanır. Ali abi küplere biner. 

Ferit’i kaçarken gören Burçak onu kovalayan Ali abiye çocuğun evinin adresini söyler. Ali abi eve gidip kardeşlerden Ferit’in yerini öğrenmeye çalışırken onları döver. Çocuklar şikayetçi olunca Ali abiyi emniyete götürürler. Denetimli serbestliğinin yanmaması için Zehra iki kardeşin şikayetini geri alması için evlerine gider. Kapıyı açan Ferit ona Huriye diye hitap eder. 

Kızlar üçünün de aynı kişi tarafından aldatıldığını öğrenince önce şoke olurlar. Ardından saç saça baş başa kavga ederler. Üst katta yaşayan Zehra sesleri duyup onları ayırır ve birbirleriyle kavga etmek yerine adamla ödeşmelerini söyler. Ferit’in babasını arayıp oğullarının tıbbiyeden ayrıldığını söyler. Anne baba eve gelip oğullarıyla yüzleşip bağırır. Onları Bursa’ya götürecekken Ferit sevdiği bir kız olduğunu ve adının Zehra olduğunu söyler

Ferit hemen Zehra’ya gidip eğer sevgili numarası yaparsa kardeşlerinin Ali abiyle ilgili şikayetini geri çekeceğini söyler. Zehra tamam demek zorunda kalır. Evde Zehra’yı beklerlerken kız alkollü gelip bütün gece sızıp uyur. Sabah kendisine geldiğinde iş bozulmuştur. Ferit yine de son kozunu oynayıp çatıya çıkıp Zehra’yı istediğini söyleyince aile tanışmak için soluğu Zehralarda alır. Ali abi dışarı koşullu olarak çıkar. Zehra mecburen bu kez de evlilik oyununa “Tamam” der. 

Zehra; Hakan isminde biriyle eskiden berabermiş. Hatta 5 yıl önce evlenme teklif etmiş ama nikah günü kızı bırakmıştır. Ali abi o gün kızı okuldan almıştır. Şu an Hakan yurt dışında yaşamaktadır. Ferit ve Hakan önceden tanışıyorlarmış ve düğün günü Zehra’yı bırakmayı ikna eden Feritmiş. Bölüm sonunda Ferit’e gidip oyunu bitirmeyi planlayan Zehra bunu duyunca bu kez kendi intikamı için oyuna katılır. Bu kez Zehralar Feritlere iadeyi ziyarete gider. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir