Tövbeler Olsun 11. bölüm özet. Horanto holding reklam filmi çekiliyor

Buğra; ablasının Anıl’a aşık olduğunu Aylin’e itiraf ettirirken  duymuştur. Bunu duyduktan sonra sürekli şirkete gitmek için fırsat kollayıp Nazmiye’yle Anıl’ın yanında bitip küçük laflar sokar. Anıl genç adamın ne istediğini anlayamaz. Aylin ise sevgilisini bu davranışından vazgeçirmek için bir çözüm arar. Mahalledeki bir çocuk şans eseri Aylin’i ablası gibi görüp Buğra’ya kök söktürmeye başlayınca O da Anıl’a aynısını yaptığını fark eder. 

Buğra yine Aylin’e gider. Onlar konuşurken Anıl gelince Buğra yine masanın altına saklanır. Anıl da Aylin’e Nazmiye’ye aşık olduğunu anlatır. Buğra ses çıkarınca onu fark eder. Anıl ve Buğra yüzleşir. Anıl Nazmiye’nin de aynı şeyleri söylediğini duyunca sevinir. Abilik yapıp iki genci orada olduğunu kimseye söylememeye karar verir. 

Namzet banka çıkışı eskiden dükkanına komşu olan Pamuk elli Hüseyin lakaplı berberle karşılaşır. Adam artık berberlik yapmamakta; pamuk şeker satmaktadır. Osman’la geçmişte sürekli karşılıklı şaka yaparlarmış. Namzet’e de şaka yapmış O da misilleme yapmış ve bir müşterinin yüzünü çizmiştir. Yüzü çizilen müşteriye 27 dikiş atılmıştır. Adam yüz güzeli seçilmiş; bir dizide başrol için sözleşme imzalamıştır. Ancak yüzü şaka yapılırken kesildiği için artık beyaz perdeden uzak kalmıştır

Namzet aktör adayını bulmaya çalışır. Yüzündeki faça yüzünden tefecinin yanında tahsildar olarak çalışmaktadır. Berber bir müşterinin yüzünü yaraladığı için iş yapamaz hale gelmiştir. O zaman Namzet de şakaların asıl sahibi Osman da helallik almak için uğraşmaya başlarlar. Adama bir dizi veya filmde başrol bulmaya çalışır ama başaramazlar.

Nazmiye ise şirket için bir reklam filmi çektirmek ister. Babası bütçeyi görünce istemez. En sonunda her iki tarafında işi osun diye aktörün baş rol oynadığı; aile ve şirket cihaz kiralayarak kendileri bir reklam çekerler.  Aktöre Namzet istemese de yüklü bir para öderler.

Neşe’nin evini bir dekorasyon dergisi gezmiş haber yapmıştır. Latife oldu bittiye getirip Neşe’nin dergiyi aramasını ve onun evini haber yapmalarını sağlar. Konsept gereği evi yakın bir arkadaşının gezdirmesi gerekir. Neşe mecburen Latife’ye evi gezdireceğine söz verse de işi çıkınca yerine Hülya’yı gönderir. Latife memnun olmayıp laf sokmaya başlayınca Hülya da dayanamayıp laf sokar.

Latife Hülya’yı zor duruma sokmak için onun evini de gezilmesi olayına tamam dedirtir. Hülya o küçük mütevazi evini komşulardan topladığı eşyalarla zengin göstermeye çalışırken Osman gelir ve göründüğü gibi olması için eşini ikaz ve ikna eder. Dergiden geldiklerinde Neşe de oradadır. Üçünün beraber çekildiği resimden Latife’yi kesen dergi kapağına da Hülya’yı koyar. Latife çok sinirlenir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir