Gönül Dağı 78. bölüm özet. Amcaoğullarına Şililer yüzünden haciz geliyor

Trt 1 ekranlarında yayınlanan Gönül dağı dizisinde; Elif; nişanından sonra Kenan’a annesi ile zaman geçirebilmek için evlenmelerini aceleye getirmemesini ister. 

Ayı Yaşar nezaretten çıktıktan sonra kasabada evlenebileceği tek kız kaldığını düşünür ve ailesiyle Selami’nin kız kardeşine kız istemeye gider. Selami bir şey söyleyemeden kız onları kovar.

Selami geçen bölüm elindeki kalan parayla kasabalının boşa çıkan sobalarını hurda fiyatına almıştı. Hurdacıya satmak istediğinde dünyada bir demir cevheri bulunduğu için yarı fiyatına bile alınamayacağını öğrenir. Selami yine batmıştır

Erkan; herkesle vedalaşıp Sefer ile milli takım için kalacakları yere gider. Sefer ona öğüt verip hep destek olacaklarını söyler ve Erkan’ı orada bırakıp gider. Oradaki bir kaç çocuk Erkan’a takılmaya başlar

Amcaoğulları hurdacıdan biraz daha kalorifer peteği aşırdıktan sonra kampanyalarına ve imalatlarına devam etmeye başlar. Derken Şilililerin uluslararası mahkemeyi kazanıp tüm mal varlıklarına haciz koyduklarını öğrenirler. Ahır da kaportacı da mühürlenince eşyalarını Tanerlerin müştemilata koyarlar. Kimseye bu konuyla ilgili bir şey söylemezler

Yemekçi Hacer hala gelini Mihriban’a lafla ve işle eziyet etmektedir. Kızın çeyizlerini bahçede yakar. En son Rıfat tüm kasabaya annesinin karısının kısır olduğunu söylediğini duyar. Mihriban’ı ve eşyalarını da alıp Gönül dağındaki kulübeye giderler. 

Geçen bölümlerde definecilik yapan genç adam hapisten çıkıp yeni bir harita ile Hüseyin’e gider. Beraberce  haritada yazan ‘Dutluk’ mevkiini ararlar. Muammer de onlara katılır. En sonunda Ciritçi Abdullah’ın ağılının olduğu yer olduğunu öğrenirler.

Gülsüm öğretmen; kendi gençliğindeki gibi idealist Semra öğretmenle tanışıp çok sever. Genç öğretmene yardım etmeye karar verir. 

Amcaoğullarına haciz geldiği haberini alan Münir başkan onları kasabadan insanların olduğu yerde azarlar. Şililileri dolandırdıklarıhaber tümkasbaya yayılır. Kaya ailesi Abdullah dedenin evinde toplanır. Herkes birşeylerinden vazgeçip paraya dönüştürür ve borç ödenir. Haciz kaldırılır

Muammer ve Hüseyin yanlarında defineciyle beraber ağılın önünü kazarken mucit dedelerinden kalma bir araba bulurlar. Arabayı dedelerinin onlara bu bölüm verdiği bir anahtarımsı demir ile çalıştırmayı başarırlar. Mucit dedeler; savaşa giderken arabayı oraya gömmüş; anahtarını ve hayallerini geride kalanlara bırakmışmış. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir