Yalı Çapkını 2. bölüm özet. Seyran çaresiz evliliği kabulleniyor

Korhanlar geçen bölüm Ferit’e Suna’yı gelin olarak isterlerken kızın ayağının takılıp kahveleri dökmesi ve damadın önceden gördüğü Seyran’ı istemesi ile büyük skandal başlamıştı. Suna isteme olmadan gidildiğini zanneder ama sonrasında küçük kardeşinin istendiğini duyunca şoke olur. Allahtan kardeşinin evlenmeyi hiç istemediğini bildiği için Seyran’ı suçlamaz ama bu kez de beceriksizliği yüzünden kendisini suçlamaya başlar. Annesi iki kızı da kaderlerinin bu olduğuna ve babalarının bunu uygun gördüğüne alıştırmaya çalışır. 

Seyran duruma isyan ettiğinde dövülüp kilere kapatılır. Seyran son çare olarak sevgilisi Yusuf’la buluşup durumu anlatır. Sevgilisine kaçalım buradan dese de genç adam annesini ve Korhanların kendilerini bulacağını bahane ederek kaçmaya yanaşmaz. Seyran iyice çaresizdir.

Ferit ise son çapkınlık turları içindeyken sevgilisi Pelo da sürpriz yapıp Antep’e gelir. Kazım baba karşı tarafın bir an önce evlenme isteğini güle oynaya kabul eder. Seyran ve Ferit evlilik hazırlıklarına başlarlar. Orhan ve Gülgün yeni gelinlerine sevecen ve sıcak davranıp kızı rahatlatsa da Seyran ve Ferit yarı şaka yarı ciddi atışmaktadır. Seyran aslında ablasını bu duruma düşürdüğü için Ferit’e öfkeli olsa da onun da evliliğe “Hayır” diyemeyeceğini öğrenince olayı kabullenir.

Seyran ve Ferit iki gün içinde konaktaki düğün ile evlenir. Gelin ve damat otelde odalarına girdiklerinde Seyran balayı odalarında Pelo’yu görüp şaşırır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir