Benim Tatlı Yalanım 19.bölüm özet. Nejat ve Suna nişanlanıyor

Nejat; kızından aldığı izinle onun eşliğinde Suna’ya evlenme teklif eder. Sonrasında Suna’nın dizi ağrıyınca hastaneye giderler ve bir süre üzerine basması gerektiğini öğrenirler. Tekerlekli sandalye ile sözlerini kutlamak için Nejat’ın planladığı yere giderler.

Aylin ise avukatıyla görüşüp Kayra’yı almak için neler yapabileceğini sorar. Avukatı bunun için kararı üst yargıya taşıyacaklarını; bir düzen kurması bir evini, bir işinin olması gerektiğini söyler. Nejat’la ilgili çıkan haberler yüzünden Kayra’yı rahatlıkla alabileceklerini söyler.

Hande ise eski asistanı Canan’la görüşür ve Berrin hanımı araştırmasını ister. Nejat şirkete gidince Canan konuşmalarından Suna’ya evlenme teklif ettiğini öğrenip Hande’ye yetiştirir

Suna; babasına evlenme teklif ettiğini söylemek için ailecek evde yemek yaparlar ama nasıl söyleyeceklerini bilemezler. Nejat da evde merak eder; telefonlarını da açmayınca eve gelir. Konuşurlarken Şevket baba bunu duyup küsüp gider. Nejat hemen Pervin hanımı arayıp haber verir. Kadın içmekte olan kocasına gidip onunla konuşunca Şevket baba kabul eder.

Burcu ve Serkan çocuk evlilik konusunda konuşur. Burcu gerilip düşünmeye başlar. Serkan’a ilişkileri hakkında düşünmek istediğini söyleyip gider.

Sunaların evinde isteme için gelineceği için büyük hazırlıklar başlar. Kayra ve Nejat da heyecanla hazırlanırlar. Pervin; kızının istenmesine ne kadar gelmek istese de uygun olmayacağını düşünürken Nejat; aile büyüğünün olmadığını söyleyerek kadını çağırır. Suna’yı babasından annesi istemiş olur. Kayra Şevket beye dede demeye başlar

Rafet Berrin’i neredeyse zorla babasının kahvesine götürür. İkisini baş göz etmeye çalışmaktadır. Saniye ile de iddiaya girerler. İsteme sırasında ikilinin konuşmalarını duyan Saniye de Rafet’e hak vermeye başlar. Ertesi gün arabaya binen Berrin bayılınca Rafet onu hastaneye götürür. Orada kadının hastalığını öğrenip üzülür. Kadın çocuğunun üzüntüsü karşılığında tedavi

Aylin eski arkadaşlarını arayıp iş başvurusunda bulunur. Hande Aylin’e gider ve evlenme teklifini söyler. Sonrasında da nişanlandığını haber verir. Aylin apar topar Sunaların evine gider. Kapının önünde gitmeyen Aylin’i gören Nejat çok şaşırır. Aylin; Kayra’ya annesi olduğunu söylemek istediğini söyler. Karşılıklı restleşirler.

Suna ve Nejat tekrar baş başa dağ evine gidip Aylin ve Kayra ile ilgili konuşurlar. Suna; Kayra’nın annesinin kim olduğunu söylemeleri gerektiği fikrindedir. Nejat kızına gerçek annesini söylemek üzereyken Aylin gelir. Kayra; gerçek annesiyle tanışmak istemediğini söyler ama Aylin tartışma çıkarır. Kayra aşağıya inip zaten her şeyi anladığını söyler.

Canan Hande ile buluşur ve Berrin’in Suna’nın annesi olduğunu öğrendiğini söyler.
Aylin akşam Nejat’ın önünü keser ve ona mahkeme celbini verir. “Kayra’yı senden alıcam Nejat. Mahkemede görüşürüz” der.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir