Üç Kuruş 5. bölüm özet. Ferhan kendisini ve annesinin mezarını açık ediyor

Kartal ve Bahar evlilik cüzdanlarını Nezih beye gösterir. Sosyal medyada da resim paylaşmışlardır. Oradan çıkabilmek için de canlı yayını açarlar. Canlı yayında Nezih bey bir şey yapamaz ama Mesut’a Kartal’ı öldürmesini emreder. Nikahı iptal edecek, resimlere montaj diyecek, canlı yayına da Bahar’ın şakası açıklaması yapacaklardır. 

Show tv ekranlarında yayınlanan Üç Kuruş dizisinde Kartal canlı yayında 2 gün sonra düğünleri olacağını ilan eder. Bahar; babasını aramaz ama tüm arkadaşlarını tek tek aradığı için babasının da geleceğinden emindir. Bahar ve Kartal mahalleye gelince bir bayram havasıyla karşılaşırlar. Çok cafcaflı kıyafetler dikilip hazırlıklar yapılır. 

Mesut adamlarına Kartal’ın öldürmeleri talimatını verir ama Efe ve Kartal kurtulur. Kartal iki arkadaşıyla adamın mekanına gidip adamlarını dövüp Mesut’un da elini yaralarlar. Bahar sürekli ortadan kaybolan Kartal’ı sağlam azarlar. Düğün günü önce damat hazırlanır. Gelin hazırlanırken Kartal’ı çağırınca adam arka kapıdan çıkıp seri cinayet için komisere yardıma gider.

Geçen bölün Efe’yle beraber olduktan sonra adamın annesi tarafından aşağılanan Leyla; üzgündür. Sonrasında hınç almak için Konyalı’ya Efe’nin anne babasının o akşam yemek yiyeceği restoranı buldurup Efe ile oraya gider. Baba ve annesini gören Efe içeri girmeyince Leyla adamın kendisinden utandığını düşünüp kavga çıkarıp gider. Efe’yi gören babası oğluna ağır laflar eder. 

Bu arada Hala yiğeninin komisere aşık olduğunu ve olanların bir kısmını fark eder.

Geçen bölüm sonunda Kadir’in evine giden Efe ile konuşmayan adam bu bölüm başladığında karşısında Ferhan’ı görür. Efe tam tekmeyle içeri girecekken Oktay baba ateş edip dikkatini başka yöne çekip saklanır. Evden Ferhan çıkıp kaçar. Ardından Kadir de saklanır. Ferhan peşindeki Efe’yi atlatır. Mahallede bir yerde saklanır. 

Kadir yılların verdiği vicdan yükü ile Ferhan’ı bulur. Onu annesinin mezarına götürür. Genç adam üzgün annesinin mezarı üzerinde ağlar. Sonrasında Kadir ve Ferhan arasında hesaplaşma olur. Ferhan çok ızdırap çeken Kadir’i öldürmeyince adam kendisini öldürür. 

Ferhan; herkesin kendisini ve annesine olanları öğrenmesi gerektiğini düşünüp bir dabruka satın alıp Efe’nin arabasına ‘Şerif’ yazan bir not ile bırakır. Efe düğün günü KArtal’a gidip Şerif’in kim olduğunu bulmaya çalışırlar. Ancak Ferhan onlardan önce yine Şerif’i bulup öldürür. Siteye izinsiz giren Efe ve Kartal’ın peşinden giden güvenlik görevlileri Kartal’ı bayıltır. Efe Ferhan’ın peşinden gider

Efe katili takip ederken babasının kendisi hakkında söylediklerini hatırlar ve bencil olmamak adına geri dönüp Kartal’ı kurtarır. İki adam geri dönerken katilin kendilerini yolun kenarında beklediğini görürler. Onu takip ederler. Ancak garip olan katilin onların kendisini takip etmesi için yardımcı olmasıdır. Sonunda Ferhan’ın annesinin mezarının bulunduğu yere gelirler

Efe ve Kartal önce kendisini öldürmüş Kadir’i ardından Ferhan’ın mezar taşı yaptırdığı kadının mezarını görürler. Mezarın başında bir teyip çalar vardır. Efe kasedi çalıştırdığında çalan şarkı ile Kartal o gece avuçlarına damga kazınan ve ailelerini parçalayan; birbirlerini de kaybettikleri ana döner. Kaset çaları atıp susturur ve Ferhan’a seslenmeye başlar. Bir taraftan da ağlayıp tramva geçiren Kartal’a Efe sarılır. Ferhan da onları uzaktan memnuniyetle izlemektedir 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir