Çukur Dizisi 73.bölüm özet. Sadettin; babasının katilinin peşinde

Hücrelerinde kesici aletler bulunan ceza evindeki tüm Çukur kökenliler hücreye atılır. Selim hemen Yamaç’a haber yollar. Duruşmaya giderken adliye önünde saldırıya uğrayacakları haberi içeridekilere ulaşır. Selim müdürün yanına gidince dikkat dağıtmak için Celasun ve Kemal kavga etmeye başlarlar. Selim müdür kavgayı bastırmaya gidince odasını karıştırır.

Yamaç ve Azer tam buluşup kozlarını teke tek paylaşacak iken Azer’in yolununu yuşturucu taciri Victor’un adamları keser. Başka bir arabaya atıp götürürler. Yamaç bunları görür ama anlamlandıramaz. Azer’i alan adamlar onu çok kötü döver ve paralarıyla uyuşturucularını isterler.

Çizgili Kenan’ın patronu Murtaza; adamın oğlu Dağhan ile konuşur. Oğlan yardım ister; Murtaza da kabul eder.

Selim Yamaç’la görüşmesinde mahkemede kendilerine kurulacak tuzağı söyler. Yamaç elektrikçi ile konuşup şok tabancaları yaptırır. Yamaç; Akın’a avukatla görüşmek istediğini söyler. Gece gelen avukata Yamaç; ertesi gün içeridekilerin çıkmasını istediğini söyler.

Selim Yamaç’a ceza evinden çıkabilmeleri için müdürü susturmaları gerektiğini söyleyip adamın odasında bulduklarını anlatır. Bir plan yaparlar. Selim’in anlattıklarıyla adamı takip eden Çukurlular sabah müdüre otelde yarı çıplak çekilmiş resimlerini yollar. Selim müdüre bu resimlerle şantaj yapıp koğuşlarında bulunanlarla ilgili tutanağı sunmasına engel olur

Koçovalıların evinde Salih’in gelemeyeceğini bilen kadınlar mahkeme günü adliyeye gitmek ister. Sultan anne ilk başta kabul etmese de sonra kabul eder. Ancak adliye önündeki saldırıda arada kalacak gibi olan kadınları son anda Akın oradan uzaklaştırır. Şok tabancalarıyla Çukurlular silahlı saldırganları durdurur. Mahkemeden beraat kararı çıkar.

Mahkemeden sonra avukatla buluşan Akın; konuşmasın diye adamı öldürür. Akın kimseden duymadan amcasına Çukur’da uyuşturucu olayını anlatmak ister ama fırsat bulamaz. Ancak Yamaç; Damla’dan Akın’ın Çukur da uyuşturucu imal ettiğini öğrennir; cezasını keser ve kahvede herkesin içinde yiğenini kovar.

Ceza evinden çıkan Selim’le Yamaç’a giden Sultan hanım oğlunu eve gelmeye ikna etmeye çalışır. Yamaç başı çok ağırınca önce Efsun’u arar, kadın telefonu açmayınca yattığı hastanedeki Yücel’e gider. Kendinde olmadığını düşündüğü adamla konuşur ama Yamaç gidince Yücel gülümser. Akıl hastanesinde eski odasındaki kızla konuşur. Kız ona bir kolye verir.

Yamaç evde Saadet ve annesinin konuşmasını duyar ve Medet’i sorguya çeker. Sadettin ile görüşmeye gider. Babasının katilini öldürmek için orada olduğunu öğrenir. Babası ölürken acıdan toprağı avuçladı lafı üzerine Yamaç Yücel’e gider ve başka kimlerin bildiğini sorar. Cevap alamaz ama alacağından neredeyse emindir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir