Çarpışma 20.bölüm özet. Kadir Cansız’ın kimliğini öğreniyor

Kadir, Veli ve Zeynep’i öldürmek üzere olan ruslar; Kadir’i Cansız’ın koruduğunu söylerken Zarif adıyla bildiği kişi yanında adamlarla içeri girip adamları öldürür. Kadir Adalı dönüp Veli’ye “Bu adam Cansız mı?” der. Veli inkar eder. Zarif de “Düşmanlarımız aynı. İkimizde Cansız’ın peşindeyiz” der ve adamı yanında alıkoyar.

Ahmet baş komiserin olduğu araç polislerce çevrilmeye takılır. Kaçarlar ve polisle çatışırlar ve kaçarlar. Polis limanı tuttuğu için kaçamazlar. Cansız’ı ararlar ama adam Kadir’in arabasında olduğu için açamaz. Sonra da sinyalden bulunmasınlar diye telefonları kapatırlar.

Cemre ve Kerem kurtardıkları Meral’i hastaneye getirirler. Yakup ise kendisine kazık attığı için Demir’e öfkelidir. Adamı arayıp “Seni öldürücem” der. Demir Kerem’i arayıp Yakup’un kendisini aradığını söyler.

Veli kırılan ayak parmakları için hastaneye gelir. Orada Meral’le karşılaşır. Cemre’ye istediği Belma, Demir videosunu vereceğini söyler. Kerem ve Veli laf dalaşı yaparlar. Meral Yakup’a karşı öfkelidir. Veli videoyu Zeynep’e O da Cemre’ye verir

Kadir Zarif’i bir depoya götürüp bağlar. Adam Kadir’e 2 oğlunu kaybettiğini anlatır. Kadir’den çocuğunun resmini göstermesini ister. Kadir adama babasıyla karşılaşırsa ve eğer bir de suçluysa kesin öldüreceğini söyler.

Polis Bahar’ı bulur. Kadir kadına Zarif’in resmini çekip gösterir ve onun Cansız olup olmadığını sorar. Kadın o olmadığını söyler. Kadir; annesiyle Bahar’ı yüzleştirir ama sorunsuz hallettikleri için Kadir şüphelense de cevaplarına ulaşamaz.

Amiri Kadir’e bu Cansız davasından çekilmesi gerektiğini söyler. Kadir de 1 gün daha zaman ister. Ahmet baş komiserin yerini tespit eden Kadir oraya giderken Ahmet’i infaz edilmeden önce son anda kurtarır. Oğlunu da kurtarırlar.

Veli Zeynep’i arayıp Cansız’ı kendisinin öldüreceğini ama Kadir’in sakladığı yeri bulamadığını söyler. Kadir babasını öldürmesin diye Haydar amire gidip Cansız’ın Kadir’in babası olduğunu onu öldürmesine engel olması gerektiğini söyler

Babasının cenazesinde Cemre Belma ve Demir’le konuşup videoyu mahkemeye sunup paradan mahrum edeceğini; Demir’i de avukatlıktan men edilmesi için baroya başvuracağını, ayrıca suç duyurusunda da bulunacağını söyler.

Mezarlıkta Cemre’nin söylediklerinden sonra Belma ile tartışırlarken elinde silahla Yakup gelir. Demir’i arabaya bindirip bir eve götürür. Tam Demir’i vuracakken Meral gelip adamı kurtarır. Yakup’u döverek bayıltır ve eve gaz döküp ateşe verir.

Eminiyete getirilen Ahmet sorguda Cansız’ın neden Kadir’in arabasının altındaki bombanın tetikleyicisini çıkarttığını bilmediğini söyler. Oğlu olduğunu bildiğini söylemez. Resmini gösterdiği Zarif’in Cansız olduğunu teşhis eder. Çok öfkelenen Kadir’in önüne Haydar müdür elemanlarını dizip gitmesine engel olmaya çalışır ama Kadir kafasına silah dayayıp çıkar.

Haydar müdür Kadir’i takip ettirirken emniyet önünde bekleyen Veli ve adamları da onun peşine takılır. Veli Zeynep’e haber verince kız aramaya başlar ama Kadir açmaz. Cansız’ın adamları Kadir’in geldiğini peşinde de 4-5 araba olduğunu söyleyince Cansız’ı oradan çıkarırlarken Kadir ile karşı karıya gelirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir