Senden Daha Güzel 7. bölüm özet. Emir Efsun’la ilgili gerçekleri öğreniyor

Emir; Efsun ve Ali’nin öpüştüğünü görür. Çok kıskanıp çok kızar. Masaya döndüğünde Füsun hanıma klinikte kalacağını söyler. Herkes habere çok sevinir. Zaten Ali ile de kısa süreliğine anlaştığı ortaya çıkar. Emir; Efsun’a kendisinin kalacağını ama onun gitmesi gerektiğini söyler. Efsun tüm yaşadıklarının Emir’in oyunu olduğunu düşünüp çok kırılır. Gerçekten valizini toplar ama babasıyla konuşunca kalıp savaşmaya karar verir

Ertesi gün Kaya bey, Füsun hanım ve Emir’e yüzü yanmış bir öğretmenin sevdiği kadınla evlenebilmesi ve işine geri dönebilmesi için yüz nakli yaptırmak istediğini söyler. Herkes hastaya yardım etmek ister ama çok komplike ve pahalı bir ameliyat olduğu için yönetim kurulunun izin vermeyeceğinin farkındadırlar. 

Efsun arkadaşı Aslı’dan bir canlı yayın yapmasını yüz nakli yapılması gereken adam ve nişanlısıyla konuşur. İzleyen herkes etkilenip bağış yapar. Efsun’un geçen bölümlerde yüzündeki benleri inceleyip kanserine erken teşhis yaptığı kadın da bağış yapar. Çok yüklü bir para toplanmış olsa da yine de maddi açık vardır. Emir ve Efsun diğerleriyle konuşup klinikte gizlice ameliyat yapmak istediklerini söyler. Onlardan da yardım ister. Herkes yardım etmeyi kabul eder.

Klinikte herkes Ali Bıçakçı’dan memnun değildir. Kibirli halleriyle Binnur’u da aşağılar. Binnur da çalışanları toplayıp Ali’den kurtulmak için plan yapar. Ancak içkiyi fazla kaçırınca Emir ve Efsun gelip hepsini toparlar. 

Sadece Emir’in

Fusün hanımın elinin ameliyat edildiği hastanede çalışan temizlikçi kadın işsiz kalınca kliniğe gelip kendi kendine işe başlar. O sırada önce Füsun hanımı ardından ameliyat olduğunda sık sık yanına gelen Kaya beyi tanır. Efsun Füsun hanımı klinikte istemediği için temizlikçi kadın anneyi Efsun’a gösteremez ama Kaya beyi gösterir. Efsun Emir’in başka hastanede ameliyat yaptığını babasının bilmesine şaşırır

Gülden şüphelerinin üzerine gidip sahte bir hesaptan Ali Bıçakçı’ya arkadaşlık teklifi yollar. Adam tuzağa düşüp kabul edince adamın resimlerini görebilir. Orada Efsun’la Amerika’da çekilmiş samimi resmini bulur. Hemen Emir’e resmi atar. 

Emir Efsun ile yüzleşir. Ali ile sevgili olduğunu bildiğini söyler. Eski sevgilisi olduğunu kısa süre Amerika’dayken sevgili olduklarını Efsun kabul etse de aşık olmadığını ve aralarında her şeyin kendisi için bittiğini söyler   

Klinikte herkes gittikten sonra gizlice ameliyat başlar. Ameliyatta emboli atınca seyirci gibi izleyen Efsun içeri girip elindeki şırınga ile müdahale eder. Emir şaşırır. Kafasında soru işaretleri artmıştır. Daha önceki konuşmaları birleştirip Füsun’u arar ve Efsun’un cerrah olduğunu bildiğini söyleyince kadın da daha fazla yalan söylemeyip durumu kabul eder.

Ali Emir’e Efsun’u tekrar istediğini ve onu yine Amerika’ya götürmek istediğini söyler. İki cerrah restleşir. Ameliyattan çıkan hastayı yoğun bakıma alırlar. Emir ve Efsun nöbetçi olarak orada beklerler. Oysaki Ali o sırada kendisine yemek sözü veren Efsun’u cafede beklemektedir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir