Sen Anlat Karadeniz 38. bölüm özet. Tahir Vedat’ı vuruyor

Asiye’nin arada sancıları tutar ama asıl büyük sancı ve suyunun gelmesi tam da hapishanede isyana denk gelir. İçeriye müdahale olduğu için hiç bir gardiyan gelmez. Kadınlar doğumu el birliğiyle gerçekleştirir. Ali Tahir’i arayıp hapishanede çıkan isyanı haber verince hemen endişe ile gelirler. Sabah Asiye’nin doğum yaptığı haberini alıp sevinirler

Geçen bölüm Yiğit’in konuştuğu savcı avukat Esma’yı arar. Kadınların tutuksuz yargılanması için ona bir dilekçe hazırlayıp verir. Esma sabah Kalelilerin eve gidip doğum yaptığını, dilekçeyi söyler. Evraklar tamamlanınca akşama kadınların çıkacağı duyulur. Kadınlar içerideki arkadaşlarıyla vedalaşırlar. Sevdikleri dışarıda onları bekler.

Fikret’e de kadınların çıkacağının haberi verilir. Vedat yemek yemeye karar verip Fikret’le konuşur. Fikret suçlamayı geri almasını; videodaki görüntüler için de sarhoştum kızlar beni taşımış demesini ister. Vedat Fikret’i bıçakla rehin alıp kaçar. Fikret; Kalelileri koruyarak Vedat’ın ne yapacağına bakar. Sonra adamlarının bulamadığı Vedat’ı evinde bulur

Herkes evine dönünce Tahir de Nefes ve Yiğit’i tutmak istediği eve götürür. Üçü de evi çok beğenir. Sonra da Nefes Lezzetler için dükkan tutarlar. Kalelilerde ise akşam yemek ziyafeti vardır. Bebeğin adını “Mehmet Eren” koyarlar. Osman hoca ve Fikret de gelir. 

Nazar; annesinin gönderdiği lohusa şerbetini Kalelilere getirir. Akşam Dağdevirenlerde de ziyafet vardır. Kızlar Nefes Lezzetler dükkanına bayılır.

Tahir ve Nefes’in ev tuttuğu haberini Telgraf Naciye Vedat’a yetiştirir. Vedat evi tuttukları emlakçıya Tahir göndermiş gibi yaparak bir temizlikçi kadın yollayıp evin anahtarını aldırır. Evin salon duvarına “Nefes Vedat” yazıp kalp çizer. İkisinin büyük boy resimlerini duvarlara yapıştırır. Nefes bunları görünce Vedat’la tartışır. Vedat kızın sinirlerini bozar.

Tahir ise emlakçıdan göndermediği temizlikçi kadının anahtarı aldığını öğrenir. Karısını arayan Tahir; Vedat’ın telefonu açmasıyla sinir olup; eve doğru gelir. O gelmeden Vedat çıkar. Eve gelen Fatih ve Yiğit’in önünü Vedat kesip silah çeker. Yiğit’in “Baba” demesini duyan Tahir; ateş edip Vedat’ı kaçırır.

Nefes hemen Ali’yi arar. Tahir Vedat’ın peşinden gidip önünü keser. Vedat Tahir’i daha da tahrik edince Kaleli daha fazla dayanamayıp karnına birkaç el ateş eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir