Evli ve Öfkeli 22. bölüm özeti. Cenk Mine’yle; Murat Didem’le evleniyor

Geçen bölüm Seray‘larda toplanılmıştı. Fakat Mine’ye gelen telefon ortama bomba gibi düşer. Mine hamiledir. 
Cenk‘le birlikte olduğu bir gecenin mucicevi meyvesidir. Fakat tam tahmin ettiğim ve yazdığım gibi Cenk’in babannesi bunu ahlaksızlık olarak görür ve sürekli “çocuğun Ahmet’ten olduğunu” ima eder. “Cenk’e yamayamıyacağını” haykırır. Cenk babannesini alıp götürür.
Erkekler dağılır. Kızlar bu müjdeyi başbaşa kutlar.

Murat Esra‘nın duygularını öğrenmiş çok ama çok mutludur. Didem olayını sonlandırmak üzere Didem‘in babasıyla buluşur. Ancak adam Murat‘ı can evinden vuracak bir anı anlatır. “Yıllar önce Didem Murat ile ayrıldığı için intihar etmiştir.” Murat bunu duyunca 180 derece dönüş yapar ve Esra‘dan kaçmaya başlar.
Esra‘ysa Murat için süslenip işe gider. İş yerinde amiri kendisinden yardım ister. “Murat‘la kız istemeye gideceğiz bize yardım et.” Esra neye uğradığını şaşırıp çok üzülür. Ağlar. Ancak öğreniriz ki bu bir yanlış anlaşılmadır.

Dilek İbrahim‘e asla aralarında birşey olmayacağını anlatır. Sabah programından da ayrılacağını söyler.

Seray‘ın kızının çok güçlü sakinleştiricisini yanlışlıkla Seray içer. Çok önemli bir iş görüşmesine kafası yerinde olmadan gider. Ordakiler ile dalga geçer. Rezil olur. Yolda kendisini çeviren polisler onu karakol’a yani Esra‘lara getirir.

Megerse Macit‘te Seray için aynı kişilerle bir iş organize edecekmiş. İşler biraz sarpa sarar.

Tarık Dilek‘e hala öfkelidir. Ancak İbrahim gelir ve mektubu ona verir. Tarık hatasını anlamıştır. Hemen Dilek‘in yanına studyo’ya gelir. Ondan özür diler. Cenk‘e yardım için ondan yardım ister.

Beraberce Mine‘nin evine gider; Cenk ve Mine‘nin fotograflarını çalarlar. Cenk Mine‘ye sinemada bu fotograflar eşliğinde evlenme teklif eder. Mine alkışlar eşliğinde kabul eder.

Esra sinema çıkışı Murat‘a hislerini açık açık anlatır. Ancak Murat‘ın cevabı “Biz Didem’le evleniyoruz” olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir