Cennetin Gözyaşları 12. bölüm; Selim Cennet’e evlenme teklif ediyor

Geçen bölüm polisler; Cengiz ve Arzu’nun yazlık evin bahçesine gömdükleri Rıza beyin cesedinin bulunduğu yeri kazmaya başlamışlardı. Fakat iki suç ortağını hayrete düşüren bir gelişme olur ve mezardan ceset çıkmaz. Denizden bir erkek cesedi çıkmıştır. Morgda karısı Rıza beyi teşhis eder.

Öte yandan babaannenin komşu Suna ile gittikleri köşkten Halil; onların evine ziyarete gelir. Köşkün yeni sahibi Kaya diye biri onu araştırsın diye yollamıştır. Adam hapishaneye gidip olup biteni bir adama anlatır.

Cengiz ve Arzu gömdükleri cesedin denizden çıkmasına çok şaşırırlar. Kendi aralarında konuşurlarken Nilgün onları duyup sorular sorar. Adli tıp raporundan korkarlar ama rapor kalp krizi ve düşerken başını çarpma olarak çıkar.

Orhan; abisinin Özlem ile ilişkisini öğrenir. Aralarında tartışırlar. Annesi Orhan’a babasının yerine geçeceğini söyler. Gerçekten de yemek masasında anne; Rıza beyin yerine zorla Orhan’ı oturtturur. Mahir de ailesi de bozulur.

Halil; kurye kılığına girerek Arzu’ya adamı gömdükleri toprağı ve düşürdüğü düğmeyi getirir. Arzu peşinden koşar ama yakalayamaz. Cengiz de panik olur. Cenazede Cengiz’e Rıza beyi gömerlerken ki resimlerini yollarlar. Arzu daha da tedirgin olur. Şirkete ikisi adına yeni bir zarf gelir. Zarfın içinde Rıza beyin fenalaştığı an ve onu gömerlerken ki resimler vardır. Telefonlarına mesaj da gelir.

Cengiz şirkete gelip oğluyla karısının durumunu konuşmaya çalışır. Selim gerçeklerin kendisinden saklanmasına tepkilidir. Cennet onu sakinleştirmeye çalışır. Selim; Cennet’e evlenme teklif etmeyi planlamaktadır. Yüzük ölçüsü için Beste’den yardım alır. Selim’in arabası bozulunca komşu Suna ablanın evinde kalır.

Mahir yemek masasında babasının yerine Orhan’ın oturmasını sindiremez ve içmeye başlar. Özlem akşam onu zar zor eve götürür. Evde taziyeye gelen misafirlerin önünde rezillik çıkarır. Annesi herkesin içinde ona sağlam bir tokat atar 

Mahir’in annesi Arzu’dan şüphelendiği için onu takip eder. Cengiz ile buluştuğunu görür. Endişe ile konuşurlarken şantajcılar arar ve 2 milyon ister. Parayı hazırlayan Cengiz ve Arzu söylenilen yere gelirler. Bir otelde ikisine oda anahtarı verirler. Kayıt yaptırıp odaya çıkmaları gerekir. Arzu buna yanaşmak istemez ama mecburen odaya çıkarlar. Odanın kapısı çalar. Kapıda Mahir’in annesi vardır

Selim; Cennet’e vermek için bir kuyumcu şirketinden özel tasarım tek taş yüzükler istetir. Yüzükleri şans eseri Melisa görür. Kız apar topar bu haberi vermek için Selim’in ailesiyle konuşmak için evlerine gider. Nilgün ve Özlem’i konuşurken duyar. Ali ve Selim’in hikayesini öğrenir. Selim’e söylemeye karar verir. Cennet’in evine gidip nerede olduklarını öğrenir.

Selim bir bahaneyle Cennet’i balığa çıktıkları takaya getirir. Süslenmiş takaya gelen Cennet şaşkındır. Selim ona evlenme teklif eder. Cennet kabul eder. Tam yüzüğü takacaklar iken Melisa gelir ve evlatlık olduğunu söyler. Cennet’in de bildiğini ve ailesiyle iş birliği yapıp bunu ondan sakladığını söyler. Cennet de bunu kabul eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir